KTM 2014’e WellKnit Örme Makineleri Geliyor

10 Ekim 2014
Image


İmpeks Mümessillik, Kahramanmaraş’ın son dönemde tekstil sektöründe büyük bir atılım göstererek, Türk ve dünya tekstilinde marka bir şehir olma yolunda ilerlemesi ve mümessilliğini yaptığı makineleri direk üretici ile buluşturma gibi avantajları değerlendirerek KTM 2014’e katılma kararı aldı. KTM 2014’te İmpeks mümessilliğini yaptığı, Uzakdoğu’nun en büyük örme makine üreticilerinden Wellknit’in 4 adet makinesini çalışır vaziyette sergileyecek. Örme sektöründe, teknoloji ve hizmet kalitesiyle fark yaratan Wellknit, sektörde son dönemde artan pazar payı ile dikkatleri üzerine çeken Kahramanmaraş’ta KTM2014 fuarı ile farkındalık yaratacak.

Wellknit Örme Makineleri
İmpkeks Mümessillik, KTM 2014’te üstün kalitesi ile öne çıkan Wellknit’in ürettiği PF tek plaka açık en yuvarlak örgü makinesi WS serisi, çift plaka makine grubundan WD serisi ve Wellknit’in yeni ürünü ZJ serisinden çift plaka çok fonksiyonlu örme makinesi ZJ-S4R’yi çalışır vaziyette sergileyecek.

WS/3.0F-PF-EL
Wellknit’in piyasadan çok talep gören açık en yuvarlak örgü makinelerinden birisi olan WS/3.0F-PF-EL, PF tek plaka makinesi, bilgisayar desteğini kullanarak 3 boyutlu CAD tasarım ve statik analizlere göre bilgisayar destekli CAE analiz altyapısına sahip. WS/3.0F-PF-EL ’in dişli tasarımı örme kusurlarını azalttığı kadar, hareket yeteneğine ve statik dişli analizine bağlı olarak çalıştığında, üretim sırasında makinenin sabit ve sarsıntısız olarak çalışmasını sağlıyor.

WS/3.0F-PF-EL u öne çıkaran en önemli detay ise yüksek hızda çalışırken oluşan titreşimi en aza indirmek ve makineyi stabil tutmak için 3 adet stabilizatör yerleştirilmesi. Bu sayede WS/3.0F-PF-EL’un dayanıklılığı ve mukavemeti arttırılarak daha verimli üretim yapılması hedeflenmiş. Ayrıca üzerinde bulunan tüm aksesuarların merkezlendirilmesi yapılarak alt silindir çelik kutusu pozitif hareket ayar özelliğine sahip hale getirilmiş.

WD serisi
Üstün teknoloji ile Wellknit’in ürettiği çift plaka makine grubundan WD serisi yağ emiş ana kirişi ile merkezi ayar kitinin uyum içerisinde olması sağlanarak, kumaş yoğunluğunun güvenli ve hızlı bir şekilde ayarlanmasına olanak sağlanmış. Üst ve alt çelikler iğne dizaynı ile uyum içinde çalıştığı pozitif iplik besleyicileri birbirinden bağımsız olarak ayarlanabiliyor. Ayrıca en büyük avantajı spandex besleme cihazı ile spandexli kumaşların üretilebiliyor olması.

Değişik kalınlıktaki kovanların yardımı ile farklı kumaşların üretiminin mümkün olduğu çeşitli kalınlıktaki ve farklı çelik dizilimleri ile kaliteli çift plaka kumaşlar üretilebiliyor. Çelik değişimlerinin çok kolay ve hızlı yapılabildiği kullanımı en kolay ve düşük üretim maliyetli çift plaka makinesidir.

ZJ-S4R
Yüksek hız ve üretimde avantajlar sağlayan Wellknit’in yeni ürünü ZJ serisinden çift plaka çok fonksiyonlu örme makinesi, pantolon ve tayt örme işlemi için üretilmiştir. Jakarlı dokuma yapabilen rakiplerine göre desenleme kabiliyeti çok yüksek olan ZJ-S4R’in üst kısmına kurulmuş bir ilave şasiye monte edilen jakar makinası aracılığı ile çözgü ipliklerini tek tek kontrol edilebilebiliyor. Üretim hızının yüksek olması ve her türlü kumaş çeşidinde üretim yapabilmesi ZJ-S4R’yi’yi öne çıkaran özelliklerdir. Ayrıca, yüksek kalite sunan Wellknit’in ürettiği bütün makinelerde Groz Beckert marka iğne ve platin olarak da Alman menşeili Kern Liebers kullanılmaktadır.

Tüm Haberlere Dön