Wellknit Saya Örgü Makineleriyle Ayakkabı Pazarında

20 Eylül 2017
Image


Tayvanlı Wellknit iki farklı saya makinesi üreterek ayakkabı piyasasına adım attı. Düz örgü ve yuvarlak örgü olmak üzere iki farklı makineyle Türkiye piyasasında ilk lansmanını gerçekleştiren markaya hem örmecilerden hem de ayakkabıcılardan ilgi var.

Bilindiği gibi ayakkabı piyasasında ağırlıklı sentetik ve doğal deriden saya kullanılmaktadır. Son yıllarda buna örme kumaş da eklendi. Havaların ısınması, hafiflik ve rahatlığın ön plana çıkması örme kumaştan sayaların kullanıldığı ayakkabıların kullanımını yaygınlaştırdı. Bu ayakkabıların dünyada trend haline gelmesi bu kumaşları üreten makinelerin dizayn edilmesini hızlandırdı. Önceleri raşel makinelerde üretiliyordu, daha sonra düz örgü makinelerinde üretildi. Son olarak ise daha verimli, daha hızlı ve daha az maliyetli olan yuvarlak örgü makineleri tasarlandı.

30 yılı aşkın süredir yuvarlak örgü makinesi imalatı yapan Tayvanlı Wellknit markası, 3 yıllık ar-ge çalışması neticesinde iki farklı makineyle ayakkabı pazarına adım attı. Piyasanın taleplerine uygun yeni çözümler üretme konusunda oldukça başarılı olan Wellknit markası, ayakkabı sektörüne yönelik iki farklı teknoloji geliştirdi.

Markanın Türkiye mümessili İmpeks Mümessillik İç ve Dış Tic. Ltd. Şti. tarafından pazarlanmaya başlanan bu yeni makineler hakkında örme sanayi portalına konuşan firmanın genel müdürü Aslan Levi, saya makinelerinin yüksek üretim kapasiteleri, düşük üretim maliyetleri ile tercih edildiğini söyledi. Bu makinelerin üstün özellikleriyle piyasada rakipsiz olduğunun altını çizen Levi, makinelerin fiyat avantajıyla da örmecilerin ve ayakkabı imalatçıların ilgisini çektini söyledi.

Makineler ve Özellikleri
Düz Örgü ( Model: WF-52CJD-XM / 12-14 fayn – 52-72-80 pus) : 52-80 inç olmak üzere iki modeli mevcuttur. Bu modeller iki kafalı yani aynı anda iki sayayı örebilen makine modelleridir. Benzer işi yapan rakip makineler tek kafa iken Wellknit çift kafada üretim yapabilmekte dolayısıyla iki kat kapasitelidir. Triko makineleriyle yapan rakip makinelere göre Wellknit’in geliştirdiği makinenin üç önemli avantajı var. Birincisi fiyat avantajı, ikincisi yerden tasarruf sağlıyor çünkü iki makinenin yaptığı üretimi tek makinede yapmak mümkün olabilmektedir. Wellknit’in Türkiye’de lansmanına başladığı makine çift kafa, çift sistem modeli olup 80 inç ful jakar, her türlü deseni yapabilmek kabiliyeti vardır.

Özellikleri:
Wellknit’in geliştirdiği çift kafa düz örgü makinesiyle günde 150 çift ayakkabılık saya üretmek mümkün olabilmektedir.
2 ve 3 renk yapabilen modelleri mevcttur.
S-XL arasındaki tüm ayak ölçülerinde saya üretimi yapabilmektedir.
Her türlü deseni yapabilir.
Kullanımı kolaydır, desen çizimi basittir.
Sürekli teknik destek sağlanmaktadır.


Yuvarlak Örgü (Model: SXWT2012) : Çift plaka seamless (dikişiz) ayakakbı jakar makinesidir. 3 yıllık bir çalışmanın neticesinde 20 pus 14 fayn 12 sistem bir makine geliştirdi. Bu makine, düz örgüye göre 4 kat daha fazla üretim yapabilmektedir. Yani günde 600 çift saya örebilen bir makinedir.

Özellikleri:
Kapasitesi yüksektir.
Desen kabiliyeti düz örgü ve raşel örgü makinelerine göre daha fazladır.
Üretim maliyetleri ise diğer yöntemlere göre çok daha düşüktür.

Tüm Haberlere Dön